Мама, тата, я - дружная сям'я

Сям’я – гэта мама, сям’я – гэтая,
Тата, бабуля, мой брат і сястра.
Дзядулі, цёткі – усе гэта мы!
Сем'я паўтараецца ў слове сям’я!

Сям’я… Колькі цеплыні, дабрыні і пяшчоты ў гэтым слове.
          Сям'я - гэта асаблівы свет. І вельмі выдатна,  калі гэты свет поўны цяпла,  ласкі,  клопату,  спагады,  ўзаемнай любові .
          Прыкладам вялікага кахання  з’яўляюцца  святыя Пятро і Феўронія, якія сталі заступнікамі сям’і, любові і вернасці.
          Сення, у беларускамоўны чацвер, навучэнцы  2 “Б” класса прынялі ўдзел у  пазнавальным  ўроку  “Мама, тата, я – дружная сям’я”, прысвечанаму  Міжнароднаму дню сям’і. На гэтым уроку рабяты даведаліся пра гісторыю ўзнікнення гэтага свята.  Легенда пра святых Пятра і Феўронію паведаміла аб вялікім каханні і вернасці ў сям’і. Вучні цікава расказвалі аб сваіх родных, сямейных традыцыях і захапленнях. Вяселыя гульні і віктарыны зарадзілі станоўчымі эмоцыямі і  добрым настроем.

Худалей Г.М.,
загадчык бібліятэкі