Ветлівымі словамі трэба даражыць

“Калі ласка”, “дзякуй”, “добры дзень” –
Ветлівыя словы чую ад людзей.
Ветлівымі словамі трэба даражыць,
З ветлівымі словамі лёгка жыць!

Ветлівыя словы… Як часта іх трэба гаварыць? А ці патрэбны яны ў зносінах паміж людзей? Вось гэта і высвятлялі вучні 3 “А” класа разам з бібліятэкарам Худалей Г.М. у час правядзення пазнавальнай гульні “Ветлівымі словамі трэба даражыць”. Вучні даведаліся аб гісторыі ўзнікнення  Сусветнага дня прывітанняў, аб незвычайных прывітаннях у розных народаў свету. Гучалі вершы пра ветлівыя словы. А праз гульню  “Крама” і “Падкажы “чароўнае слова””, дзеці вучыліся выкарыстоўваць словы прывітання, удзячнасці і падзякі.

Сустрэча была пазнавальнай, цікавай і карыснай. Хочацца спадзявацца, што вучні з задавальненнем будуць выкарыстоўваць ветлівыя словы ў штодзённым жыцці.

Загадчык бібліятэкі
Худалей Г.М.